کار در ترکیه

راهنمای-جامع-ثبت-شرکت-در-ترکیه-با-آرکاوی-آی-پی.

برای اخذ اقامت کاری در کشور ترکیه باید از طرف کارفرما در این کشور پیشنهاد کاری دریافت کنید.

 

 

خیر. دریافت پیشنهاد کاری توسط کارفرما الزامی است و باید اقامت خود را به نوع اقامت کاری تغییر دهید تا بتوانید در این کشور مشغول به کار شوید.

 

بله اگر پیشنهاد کاری داشته باشید می­توانید در این کشور مشغول به کار شوید. ایرانیان برای سفر توریستی به ترکیه احتیاجی به ویزا ندارند و در نتیجه می­توانید به ترکیه سفر کنید و به جستجوی کار مورد نظر خود بپردازید.

 

 

با ویزای توریستی، خیر ولی اگر اقامت بلندمدت این کشور را داشته باشید اجازه کار به شما داده می­شود.

 

کشور ترکیه نرخ بیکاری بالایی دارد که این خود یکی از بزرگترین چالش­های مهاجرینی است که برای پیدا کردن و زندگی به این کشور مهاجرت می‌کنند. مسئله بیکاری است و پیدا کردن کار ممکن است با سختی‌های زیادی همراه باشد.

 

با دریافت ویزای کاری و گرفتن اقامت از طریق این ویزا می­توانید همسر و فرزند خود را به عنوان همراه راه با خود ببرید. در واقع آنها از طریق ویزای همراه می­توانند به شما ملحق شوند.

 

با ارائه مدرک موقت امکان اخذ مجوز کار یا مهاجرت کاری برای شما در کشور ترکیه وجود نخواهد داشت.

 

شما می­توانید خودتان بدون داشتن پیشنهاد کاری مراجعه کنید اما به دلایلی داشتن پیشنهاد کاری بسیار بهتر است و می­تواند روند کاری شما را سرعت ببخشد.

 

سرمایه گذاری در ترکیه

ارکا وی آی پی

یکی از بهترین و سریع­ترین روش­های سرمایه گذاری در کشور ترکیه خرید ملک و ثبت شرکت در این کشور می­باشد.

 

 

بله. از طریق سرمایه گذاری روی ملک می‌توانید اقامت کشور ترکیه را بگیرید البته با خرید ملکی که ارزش آن حداقل ۲۵۰ هزار دلار باشد می­توانید اقامت کشور ترکیه را نیز کسب کنید.

 

خیر. برای این که بتوانید در فرانچایز ها سرمایه گذاری کنید ابتدا باید از طریق روش­های متعدد دیگری که وجود دارد اقامت کشور ترکیه را کسب کرده باشید.

 

اگر بر روی ملک سرمایه گذاری کنید یعنی در صورت خرید ملک در کشور ترکیه می­توانید پاسپورت این کشور را هم دریافت کنید.

 

بله. شما می­توانید ۲ یا ۳ ملک خریداری نمایید و محدودیتی برای شما وجود ندارد.

 

 

خیر. اگر ملکی که می­خرید ارزشش کمتر از  25 هزار دلار  باشد تنها یک ویزای توریستی یکساله دریافت خواهید کرد که اجازه کار و تحصیل هم با آن به شما داده نخواهد شد.

 

 

 

میزان سرمایه­ای که نیاز دارید به روشی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. مقدار سرمایه ثابت جهت سرمایه گذاری و یا سپرده گذاری برای اتباع خارجی جهت گرفتن تابعیت ترکیه مبلغ ۴۰۰۰۰۰ هزار دلار است این در حالی است که قبلا این مبلغ ۲۰۰۰۰۰۰ دلار بوده است. برای مثال اگر می­خواهید از طریق خرید ملک در کشور ترکیه اقدام به سرمایه گذاری کنید باید حداقل ۲۵۰ هزار دلار سرمایه گذاری کنید تا اقامت این کشور به شما داده شود.

 

در صورت خرید ملک با ارزش ۲۵۰ هزار دلار به نفر اصلی و تمامی اعضای خانواده­ی شما که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال هستند اقامت این کشور داده می­شود.

تحصیل در ترکیه

آرکا وی آی پی 2

قدم اول این است که از یکی از دانشگاه­های ترکیه پذیرش بگیرید. زبانی که مدارکتان را به آن ترجمه می‌کنید کاملا بستگی به زبان تحصیلی شما دارد که ممکن است انگلیسی یا ترکی باشد.

 

برای گرفتن ویزای تحصیلی در ترکیه باید با تکمیل مدارک مورد نیاز و ترجمه آنها به سفارت این کشور مراجعه کنید. مهمترین مدارکی که برای اخذ ویزا احتیاج دارید نامه پذیرش از یکی از دانشگاه­های معتبر ترکیه می­باشد، اثبات تمکن مالی، آخرین مدرک تحصیلی و مدرک زبان می­باشد.

 

اگر پس از پایان تحصیل­تان در کشور ترکیه مشغول به کار شوید می­توانید اقامت کاری این کشور را دریافت کنید.

 

دانشگاه­های ترکیه رایگان نیستند و برای ورود به آنها پرداخت شهریه الزامی است اما اگر بورسه تحصیلی بگیرید می­توانید فرایند تحصیلی ارزان­تر یا رایگان در این کشور داشته باشید.

 

تحصیل در دانشگاه­های خصوصی شامل هزینه تحصیل می­باشد البته امکان اخذ بورسیه در دانشگاه­های خصوصی هم وجود دارد اما شانس دریافت آن به کیفیت رزومه شما بستگی دارد.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه­های دولتی به زبان ترکی بین ۳۰۰ تا ۸۰۰ دلار و به زبان انگلیسی بین ۵۰۰ تا ۱۸۰۰ دلار می­باشد. البته دانشگاه­های خصوصی ترکیه بین ۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار آمریکا برای ارائه خدمات تحصیلی شهریه دریافت می­کنند.

 

تحصیل در ترکیه نیازمند قبولی در کنکور سراسری دانشگاه­های ترکیه یاyos  می­باشد پس از نظر سنی باید شرایط لازم را داشته باشید و بعد از قبولی در آزمون با ارائه مدرک زبان آیلتس ۶ به بالا یا معادل ترکی آن به همراه سایر مدارک مورد نیاز برای کسب ویزای تحصیلی کشور ترکیه می­توانید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید. هزینه تحصیل در دانشگاه­های دولتی ترکی زبان و انگلیسی زبان و دانشگاه­های خصوصی قبلاً توضیح داده شده است.

 

تا زمانی که پناهنده است، خیر.نمی تواند. اما در صورت گرفتن اقامت می‌توانند ادامه تحصیل در کشور ترکیه را شروع کند.

خرید و فروش ملک در ترکیه

آرکا وی آی پی 4

حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اخذ پاسپورت ۲۵۰۰۰۰ دلار آمریکا می­باشد و همچنین اگر ملکی در ارزش حداقل ۶۰ هزار دلار آمریکا خریداری کنید می‌توانید اقامت توریستی سه ساله از این کشور کسب نمایید.

اگر خانه ای در ترکیه اجاره کنید اقامت توریستی یک ساله به شما تعلق می­گیرد که به دلیل قوانینی که از سال 2020 اجرا می­شود، غیر قابل تمدید است.

به صورت کلی می‌توان گفت که خرید ملک در ترکیه یکی از سریع ترین راه­ها برای اخذ تابعیت این کشور می­باشد.

داشتن گذرنامه معتبر الزامی می­باشد و همچنین به همراه داشتن موارد زیر الزامی است:

  1. ترجمه رسمی گذرنامه در دفتر اسناد رسمی ترکیه
  2. تنظیم وکالتنامه رسمی محضری به شرکت ما در در صورت نیاز
  3. سه قطعه عکس
  4. کد رهگیری مالیاتی و ثبت و اخذ شماره مالیاتی

مهاجرت به کشور ترکیه

آرکا وی آی پی 5

نخستین گام برای مهاجرت به کشور ترکیه شناخت روش­های مهاجرت است. بعد از آن باید بهترین گزینه برای خودتان را با توجه به شرایط تان انتخاب کنید و سپس باید شرایط و مدارک مهاجرت را بر اساس روشی که انتخاب کرده‌اید فراهم کنید.

 

 

این سوال جواب قطعی ندارد و شرایط شخصی شماست که تعیین می­کند کدام روش مهاجرت برای شما مناسب است اما به طور کلی می­توان گفت ویزای کار ترکیه، تحصیل در یکی از دانشگاه­های ترکیه، خرید ملک و سرمایه گذاری در کشور ترکیه از بهترین راه­های موجود برای مهاجرت به ترکیه می­باشند.

 

 

اقدام به مهاجرت از طریق ویزای کاری با دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمایی در ترکیه از کم هزینه ­ترین روش­های مهاجرت می­باشد. اقدام برای تحصیل در کشور ترکیه نیز می‌تواند یکی از کم هزینه ترین روش ها برای مهاجرت به حساب بیاید.

 

 

خیر. شما می­توانید خودتان قوانین مهاجرت به ترکیه را بیاموزید اما مسلماً کمک گرفتن از یک وکیل می­تواند سرعت شما را بیشتر کند و قطعا می­دانید که وکلا تجربه بیشتری در این زمینه دارند.

 

 

بله. اگر همسر شما تابعیت ترکیه را داشته باشد، گرفتن اقامت دائم ترکیه برای شما امکان پذیر است. در واقع یکی از روش­های اخذ اقامت و تابعیت در کشور ترکیه ازدواج است. البته قبل از آن باید عدم صوری بودن ازدواج را اثبات کنید.

 

 

برای سفر به ترکیه نیازی به ویزا ندارید و تا ۹۰ روز می‌تواند به صورت توریستی در این کشور سفر کنید. از طریق اجاره خانه می­توانید اقامت توریستی یکساله دریافت کنید اما از سال ۲۰۲۰ با تصویب قوانین جدید مرتبط با مهاجرت و اقامت در این کشور این نوع اقامت قابل تمدید نمی­باشد.

افتتاح حساب در ترکیه

1399316201073

تمامی افراد خارجی بالای ۱۸ سال امکان افتتاح حساب بانکی و استفاده از خدمات بانکی را در کشور ترکیه دارند و البته برای افراد زیر ۱۸ سال حضور والدین هنگام افتتاح حساب الزامی می­باشد.

 

 

خیر. نیاز به کارت اقامت ترکیه یا شهروندی و شرکت ثبت شده در کشور ترکیه نمی­باشد و صرفا داشتن پاسپورت شما برای این کار کافی است.

 

  1. اصل پاسپورت شما
  2. برگه کد مالیاتی دریافت شده از اداره مالیات کشور ترکیه

از مدارکی است که حتما باید به همراه داشته باشیم.

افتتاح حساب و مراحل اخذ کد مالیاتی برای شما یک روز کاری زمانبر خواهد بود.